3 Ekim 2011 Pazartesi

Euroleague'deyiz...


Yıl 2005 günler 24 Nisan’ı göstermekte.Galatasaray basketbolda nerdeyse dibi görmüş durumda ve Banvit deplasmanındayız.Yenilirsek play-out oynayacağız ve bir zamanların Yenilmez Armadası belki de ligden düşecek. Galatasaraylı tribünlere maç bileti o zamanın parasıyla 100 milyon lira ve hakkı savunulmayan ,kimin tarafından yönetildiği bile belli olmayan Galatasaray basketbol takımı, maçı kaybediyor ve ne yazık ki play out oynamak zorunda kalıyoruz. Allahtan ki play out maçları sonunda ligde kalıyoruz ve Türkiye’nin basketboldaki lokomotifi bu büyük acıyı taraftarına yaşatmıyor.

Yıl 2005’de durumumuz ne yazık ki böyleydi.Ondan sonraki süreç çok mu sağlıklı gitti derseniz elbette ki her şey dört dörtlük gitmedi ama yavaştan da olsa geri dönüşün sinyalleri verilmeye başlanmıştı.Avrupa’da oynanan dörtlü final,Türkiye Ligi’nde gelen liderlikler,oynanan play-off finali hep geri dönüşün ve olacakların sinyaliydi.Ve dün de bizler için bir hayal gerçeğe dönüştü ve Euroleague’de oynamaya hak kazandık hem de ev sahibini seyircisinin önünde eze eze yenerek. Şimdi bu ülkenin diğer takımları zaten bu lig de ve buralara alışıklar bu başarı büyütülmemeli denip Galatasaray’ın bu başarısı küçümsenebilinir.Ama bu takım, sponsoru sırtına dayamadan,bir kulübün oyuncularının tamamını kendi bünyesine katmadan,federasyon yardımı olmadan bu zaferi kazandı.


Artık Avrupa’nın en iyi ligindeyiz ve önümüz oldukça açık.Çünkü bizim maçlarımız diğerleri gibi boş tribünler önünde oynanmayacak. Çünkü futbolda en iyi taraftar Galatasaray’ındır diyemem ama basketbolda kesinlikle ama kesinlikle en iyi ve basketbolu fazlasıyla bilen taraftar Galatasaray taraftarıdır.O yüzden de her maçımız farklı atmosferlerde oynanacak ve tecrübe eksikliklerimiz taraftarımızın desteğiyle kapanacak.İşte o yüzden diyoruz ki bekle bizi Euroleague YENİLMEZ ARMADA geri döndü...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails